Kontaktujte nás
Doprava a logistika
Domů Doprava a logistika

Doprava a logistika

Jste veřejným zadavatelem a potřebujete realizovat dopravně-infrastrukturní, telematický nebo jiný technologický projekt v oblasti dopravy? Potřebujete zajistit dopravní obslužnost Vašeho města či kraje? Jste dopravcem, speditérem, technologickou či logistickou firmou a řešíte nějaký problém z oblasti dopravy či logistiky? Dostali jste se do situace, se kterou si v této oblasti nevíte rady? Se vším uvedeným máme bohaté zkušenosti, neváhejte se na nás obrátit.

Kontaktujte nás
 • 21, 22, 23 V těchto letech jsme získali ocenění Právnická firma roku pro oblast Logistika a dopravní stavby – absolutní vítěz či velice doporučovaná kancelář

 • > 90 Tolika klientům jsme už v naší specializaci poskytli právní služby

 • 33+ Už přes 33 let jsme Vám s našimi odborníky k dispozici

 • 19 Vysoce zkušených právníků je připraveno řešit Vaše právní problémy

Proč se obrátit právě na nás

01

Nalézáme řešení i tam, kde jsou jiní v koncích. Naši klienti to ví, a i proto se na nás rádi obracejí

Naše dlouholeté zkušenosti s přípravou a realizací významných a náročných projektů z oblasti dopravy jsou toho jasným důkazem.

01

02

Jsme u zdroje informací

V náročné době rychle se měnící legislativy a technologických možností jsme u zdroje informací, a to mj. díky spolupráci s lídry na trhu a členství v předních oborových sdruženích a organizacích (Sdružení pro dopravní telematiku, Forum pro udržitelnou mobilitu).

02

03

Pravidelně získáváme oborové ceny

Právnická firma roku pro oblast Logistika a dopravní stavby – absolutní vítěz či velice doporučovaná kancelář.

03

Co s klienty řešíme nejčastěji

 • Analyzujeme komplikované právní otázky z oblasti dopravy, ať už jde o otázky provozu autonomních vozidel, výstavbu sítě dobíjecích stanic pro elektromobilitu nebo nasazování inovativních telematických řešení.
 • Radíme v rámci komplexních projektů v oblasti dopravy, které dokážeme účinně skloubit s odborností i z dalších právních odvětví.
 • Poskytujeme právní podporu zadavatelům při nastavení a následném zadávání veřejných zakázek z oblasti dopravy a logistiky, a to ve všech fázích a druzích zadávacího řízení (včetně řízení s jednacím prvkem a řízení koncesních).
 • Radíme tuzemským i zahraničním dodavatelům v souvislosti s jejich účastí v zadávacích řízeních.
 • Pomáháme klientům nalézat inovativní přístupy a řešení při pokrývání jejich potřeb a plnění veřejných úkolů v oblasti dopravy.
 • Pomáháme dopravcům při jejich účasti a hájení oprávněných zájmů v tendrech na zajištění dopravní obslužnosti.
 • Podpora zadavatelů i vybraných dodavatelů v souvislosti s realizací veřejných zakázek po podpisu smlouvy (změny závazků ze smlouvy na veřejnou zakázku apod.).
 • Zrealizujeme poutavý workshop na míru dle individuálních potřeb zadavatele či dodavatele, kde naučíme klienta, jak uchopit IT či technologický projekt chytře a efektivně.

Kdo se vám bude věnovat

„Doprava je dnes jednou z klíčových oblastí ekonomiky – potřeba přepravy osob i nákladu neustále narůstá. Baví mne proto možnost prostřednictvím realizace zajímavých projektů pro naše klienty rovněž kultivovat a právně usměrňovat rozličná dopravní témata, jakož i podporovat používání moderních technologií a nástrojů pro efektivnější řízení dopravy a zvyšování dopravních kapacit. A pokud z toho navíc může těžit široká veřejnost v každodenním životě, je naše radost při řešení výzev v této oblasti o to větší.“

JUDr. Martin Flaškár

Advokát / Managing Associate

Co o nás říkají klienti?

Spolupráce, které dělají radost nám i klientům

Dopravní podnik hl. m. Prahy - Vlaky a dopravní systém automatizace linky C a nové linky D

Realizace předběžných tržních konzultací, příprava zadávacích podmínek a řada analýz souvisejících s režimem, formou a vypsáním zadávacího řízení jedné z největších veřejných zakázek, které se za poslední roky v ČR realizovaly.

Doprava a logistika

Dopravní podnik hl. m. Prahy - Nákup nových vlaků metra, zabezpečovacího zařízení a související techniky

Příprava zadávacích podmínek a řada analýz souvisejících se zakázkou na pořízení nových vlaků metra s automatizovaným provozem včetně souvisejícího zabezpečovacího zařízení a další související techniky.

Doprava a logistika

Technická správa komunikací hl. m. Prahy - Projekt Praha dopravní signalizace

Komplexní právní poradenství klientovi v souvislosti s projektem na zajištění údržby, rozvoje a výstavby dopravní signalizace na území hl. m. Prahy.

Doprava a logistika

Ředitelství silnic a dálnic ČR - Centrální prvky C-ITS

Komplexní právní poradenství zadavateli při přípravě zadávacích podmínek vč. návrhu smlouvy na projekt vybudování centrálních prvků C-ITS (kooperativní telematické systémy) pro potřeby ŘSD ČR.

Doprava a logistika

Umbrella Coach & Buses s.r.o. – dopravní obslužnost Středočeského kraje

Obrana práv klienta v rámci zadávacího řízení na zakázky z oblasti zajištění veřejné linkové dopravy na území Středočeského kraje.

Doprava a logistika

AŽD Praha, a.s. – dodávka a instalace mobilní části ETCS

Komplexní právní poradenství v souvislosti s jeho účastí v zakázce týkající se dodávky a instalace mobilní části zabezpečovacího sytému ETCS do vybraných hnacích vozidel řady 363.5 ČD Cargo, a.s.

Doprava a logistika

Udělejte první krok k naší spolupráci

Ať už hledáte právní konzultaci, nebo dlouhodobého partnera, nezávazně se nám ozvěte.

Nejpozději následující pracovní den se s vámi spojíme a vymyslíme další postup.

T +420 224 216 212
E praha@rowan.legal