MENU
Rowan Legal
  • mnuk@rowan.legal

Jiří Mňuk se specializuje na právní poradenství v oblasti soutěžního práva a veřejné regulace, včetně zastupování v souvisejících správních a soudních řízeních.

Jiří má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním právních služeb v soutěžních a regulatorních otázkách, a to zejména v telekomunikacích a dalších regulovaných síťových odvětvích. Podílel se na řadě komplexních projektů týkajících se výstavby a provozu telekomunikační infrastruktury či spojování podniků v různých zemích EU. Má také významné zkušenosti se zastupováním klientů v řízeních o údajném porušení soutěžního práva vedených soutěžními úřady, včetně Evropské komise, a podílí se na zastupování v soudních řízeních se soutěžními či regulatorními prvky.

Jiří do advokátní kanceláře Rowan Legal přišel v roce 2023 po působení v tuzemských a zahraničních advokátních kancelářích. V roce 2019 byl zapsán na seznam advokátů České advokátní komory. V roce 2015 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2022 University College London, kde se specializoval na soutěžní právo.

Zastupování klienta v řízení Evropské komise ohledně údajné protisoutěžní dohody v oblasti sdílení mobilních sítí v České republice.

Právní poradenství klientům v četných komplexních projektech souvisejících s výstavbou a provozem telekomunikační infrastruktury v České republice a dalších členských státech EU.

Právní poradenství klientovi v souvislosti s projekty společné investice do výstavby optické telekomunikační infrastruktury v České republice.

Právní poradenství klientovi v souvislosti s divesticemi v oblasti energetiky ve členských státech EU.

Právní poradenství klientovi v souvislosti se zvažovanou implementací telekomunikačního řešení pro integrovaný záchranný systém v České republice.

Právní poradenství v souvislosti se soutěžněprávními aspekty notifikace akvizice v technologické oblasti k Evropské komisi.

Právní poradenství klientovi v souvislosti se zvažovanou akvizicí entity v oblasti telekomunikační infrastruktury v několika členských státech EU.

Právní poradenství klientovi v souvislosti s návrhem na provedení testu hospodářské vyváženosti osobní železniční dopravy, včetně zastupování v souvisejícím správním a soudním řízení.

Vzdělání

Škola: Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, současnost
Obor studia: Teoretické právní vědy, obchodní právo

Škola: Faculty of Laws, University College London, 2022
Obor studia: Soutěžní právo

Škola: Právnická fakulta Univerzity Karlovy, 2015
Obor studia: Právo a právní věda

Škola: Law Faculty, Lund University, Sweden
Obor studia: Erasmus

Pracovní zkušenosti

Společnost: ROWAN LEGAL, advokátní kancelář s.r.o.
Pozice: Senior Associate (02/2023–současnost)

Společnost: Herbert Smith Freehills, advokátní kancelář
Pozice: Stážista (02/2023)

Společnost: Skils s.r.o. advokátní kancelář (dříve WEIL, GOTSHAL & MANGES s.r.o. advokátní kancelář)
Pozice:

  • Associate / advokát (03/2019–01/2023)
  • Junior Associate / advokátní koncipient (08/2016–02/2019)

Společnost:  Konečná & Zacha, s.r.o., advokátní kancelář
Pozice:

  • Junior Associate / advokátní koncipient (10/2015–07/2016)
  • Paralegal (10/2012–08/2015)